Нові надходження медичної літератури у липні 2024 року

До вашої уваги фахові електронні книги за напрямками медицини. Поповнення відбувається щомісячно. 

Шановні користувачі, книги доступні для читання лише авторизованим користувачам. Логін і пароль видається при реєстрації.

Ви можете замовити доступ до книги, що вас зацікавила, звернувшись за електронною адресою (вкажіть автора та назву книги).

Довідки E-mail: rphc_dp@statinfo.com.ua

Переглянути весь перелік медичної літератури

Довідки E-mail: rphc_dp@statinfo.com.ua

  • Основи медичного права. Альбом схем: навч. посіб. для студентів вищ. навч. закл. / О.О.Грін. – Ужгород: Видавництво ФОП Сабов А.М., 2020. – 377 с.
    Навчальний матеріал подано відповідно до змісту програми навчальної дисципліни „Медичне право України” для підготовки фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти кваліфікаційно-освітнього рівня „Магістр медицини”, кваліфікаційного профілю „Лікар”, галузі знань 22 „Охорона здоров’я”, спеціальності 222 „Медицина”. Навчальний посібник розрахований також на студентів, які здобувають кваліфікаційно-освітній рівень „Магістр стоматології” кваліфікаційного профілю „Лікар-стоматолог” спеціальності 221 „Стоматологія”, студентів за напрямом підготовки „Право”, спеціальності „Правознавство”, аспірантів (інтернів) та викладачів вказаних спеціальностей вищих навчальних закладів і факультетів. Видання може бути корисним організаторам охорони здоров’я, керівникам медичних закладів та установ, практикуючим лікарям, середньому медичному персоналу, керівникам та працівникам практичної фармації, а також всім, хто цікавиться питаннями медичного та фармацевтичного права.
  • Морфо-функціональний стан гепато-біліарної системи в умовах експериментального гострого холециститу: монографія / Дубінін С.І., Улановська-Циба Н.А., Передерій Н.О., Рябушко О.Б.– Полтава :ТОВ НВП «Укрпромторгсервіс», 2013. – 181 с.
    В монографії розглядаються питання сучасних даних про морфо-функціональний стан будови жовчного міхура і магістральних жовчних проток людини в умовах експериментального гострого холециститу. Розглядаються будова стінки жовчного міхура, розподіл у них судин, звертається увага на взаємозв’язки із суміжними органами. Огляд літератури містить достатній обхват наукової літератури з теми дослідження.
  • Захворювання гепатобіліарної системи та підшлункової залози у дітей навчальний посібник для студентів 6 курсу медичного факультету,лікарів-інтернів, педіатрів,сімейних лікарів / Недельська С. М, В. І. Мазур, Т. Є. Шумна. – Запоріжжя: [ЗДМУ], 2017. – 113 с.
    Навчальний посібник складено відповідно до робочої програми з педіатрії ВНМЗ України |||-|/ рівня акредитації для студентів медичних факультетів, лікарів-інтернів,педіатрів,сімейних лікарів з метою їх підготовки і з урахуванням сучасних досягнень педіатрії.
    В навчальному посібнику розглядаються питання етіології,клінічної картини, діагностики та диференціальної діагностики захворювань гепатобіліарної системи та підшлункової залози у дітей на сучасному етапі.Акцентовано увагу на особливостях перебігу цих захворювань у дітей.
  • Рентгенологічні методи дослідження жовчного міхура та жовчновивідних шляхів (ЖВШ) при жовчнокамяної хворобі (ЖКХ) та її ускладненнях : навчальний посібник / Н. В. Туманська, О. Г. Нордіо, Т. М. Кічангіна, С. О. Мягков – Запоріжжя : [ЗДМУ], 2018. – 80 с.
    У навчальному посібнику представлено теоретичний матеріал за темою, практичні завдання та тестовий контроль знань.
  • Фармакотерапія в паліативній та хоспісній медицині. Клінічні, фармацевтичні та медико-правові аспекти // Ю.І. Губський, М.К. Хобзей: Наукове видання. – Київ. – Здоровꞌя, 2011. – 352 с.
    Монографія є першим в Україні науковим дослідженням, присвяченим комплексному розгляду медичних проблем паліативної та хоспісної допомоги пацієнтам з хронічними невиліковними хворобами та обмеженою тривалістю/прогнозом життя. Наведені сучасні концепції та мета паліативної допомоги особам з невиліковними хворобами та обмеженим прогнозом життя згідно із дефініціями ВООЗ; демографічні та медико-соціальні чинники, що визначають актуальність розвитку паліативної та хоспісної медицини, як новітнього напрямку клінічної медицини та охорони здоров`я. Представлені загальні прнинципи фармакотерапії основних клінічних симптомів у пацієнтів із
    злоякісними пухлинами, головне синдрому хронічного болю, в термінальній період життя згідно з принципами доказової медицини, розробленимит ВООЗ, та перелік фармацевтичних препаратів, що включені до Формуляру лікарських засобів для надання паліативної та хоспісної допомоги. Представлені основні нормативно-правові документи, міжнародні декларації та угоди, що регламентують надання паліативної допомоги в світі та в Україні.
  •  Медицина надзвичайних ситуацій [текст] підручник / Б. Д. Халмурадов, П. Б. Волянський – К. : Центр учбової літератури, 2016. – 208 с.
    У підручнику наведено загально прийняті підходи, що застосовуються при наданні домедичної допомоги в надзвичайних ситуаціях. Виствітлено медико- тактичну характеристику надзвичайних ситуацій. Представлено стислий опис анатомії та фізіології людини, що сприяє кращому опановуванню дисципліни «Медицина надзвичайних ситуацій». Підручник призначено для студентів вищих навчальних закладів, напряму дисципліни. Може бути корсний керівному та командно-начальницькому складу аварійно-рятувальних служб об’єктів економіки при підготовці та проведенні відповідних занять з підлеглими.
  • Соціальна медицина та організація охорони здоров’я / Під заг. ред. Ю.В. Вороненка, В.Ф. Москаленка.— Тернопіль: Укрмедкнига, 2000. – 680 с.
    У підручнику висвітлено стан здоров’я населення на сучасному етапі розвитку держави, методи аналізу й оцінки рівня та структури показників здоров’я, організацію надання медичної допомоги різним контингентам населення та його санітарно-епідеміологічного забезпечення, основні проблеми в галузі охорони здоров’я в період її реформування та розвитку, правові засади діяльності різних закладів охорони здоров’я, питання економіки, фінансування галузі та впровадження медичного страхування громадян, управління системою охорони здоров’я на різних рівнях, аналізу діяльності закладів охорони здоров’я, розглядаються системи надання медичної допомоги в економічно розвинутих країнах світу, актуальні проблеми лікарської етики та медичної деонтології.
    Підручник написаний відповідно до програми з дисципліни, затвердженої Міністерством охорони здоров’я України, і розрахований на студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІУ рівнів акредитації, які навчаються за спеціальностями “лікувальна справа”, “педіатрія” та ”медико- профілактична справа”.
  • Сімейна медицина. Загальні положення: Монографія. – Луганськ: Луганський державний медичний університет, 2008. – 200 с.
    Монографія присвячена загальним питання сімейної медицини. Розглядається концепція первинного медико-санітарного забезпечення населення, наводяться положення про сімейного лікаря та сімейну медичну сестру, визначаються головні напрямки щодо впровадження сімейної медицини, питання фінансування, оснащення, перелік нормативно-правових документів. Докладно освітлені питання спостереження за пацієнтами в контексті сім’ї, а саме: особливості нагляду за підлітками, вагітними та геронтологічними хворими. В даній монографії висвітлені функціональні обов’язки сімейного лікаря та сімейної медичної сестри, які складають загальні та спеціальні знання та вміння, тобто професіограми. Дана монографія може бути рекомендована для студентів медичних вузів, лікарів-інтернів, лікарів загальної практики, сімейних лікарів та організаторів охоро-
    ни здоров’я.
  • Ожиріння в практиці кардіолога та ендокринолога. – Тернопіль: ТДМУ, 2009. – 620 с.
    У монографії представлено комплексний підхід до проблеми ожиріння з позицій ендокринології і кардіології. Зроблено опис біологічно активних речовин, дисбаланс яких призводить не тільки до розвитку ожиріння, але і
    до формування серцево!судинних ускладнень. Проаналізовано різні класифікації ожиріння та його диференціально діагностичні аспекти. При розгляді ожиріння як компонента метаболічного синдрому узагальнено сучасні поняття про концепцію стабільних стійких поєднань порушень обміну вуглеводів, ліпідів, кардіальної патології з формуванням кардіометаболічного ризику. Систематизовано відомості про спадкові й уроджені синдроми, що супроводжуються ожирінням. У власних дослідженнях, присвячених синдрому полікістозних яєчників, описано фенотипічні маркери генетич них ендокринопатій. Узагальнено принципи лікування хворих з ожирін ням, підсумовано дані про вплив зниження маси тіла на ризик розвитку і клінічні прояви серцевосудинних захворювань і цукрового діабету 2 типу. Видання призначене для терапевтів, кардіологів, ендокринологів,
    сімейних лікарів
  • Гігієна та екологія : підручник / [В. Г. Бардов, С. Т. Омельчук, Н. В. Мережкіна та ін.] ; за заг. ред. В. Г. Бардова. – Вінниця : Нова Книга, 2020. – 472 с.
    Підручник підготовлено співробітниками гігієнічних кафедр Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, а також провідними співробітниками інших профільних закладів України. Значна частина і люстративних матеріалів книги є результатом оригінальних напрацювань видавництва та колективу авторів.
    Видання організовано за загальною редакцією члена-кореспондента НАМН України професора В. Г. Бардова.
    З урахуванням сучасних досягнень науки про здоров’я людини та біосферу у підручнику викладено
    теоретичні основи, методологію, мету і задачі, глобальні проблеми екології, структуру й характеристики
    сучасного стану атмосфери, гідросфери та літосфери Землі, вивчення закономірностей впливу
    фізичних, хімічних, біологічних та психологічних факторів на здоров’я людини і громадське здоров’я,
    використання встановлених закономірностей для розробки методів та систем профілактики впливу
    негативних градацій цих факторів.
    У вигляді окремих 38 розділів підручник включає всі теми навчальної програми та всі основні
    теми дисципліни “Загальна гігієна та екологія людини”: пропедевтику гігієни, екологію людини, основи
    вчення про біосферу, глобальні проблеми забруднення біосфери, закономірності впливу природних та
    антропогенних компонентів біосфери на здоров’я людини і громадське здоров’я, основні положення
    комунальної гігієни, гігієни харчування, гігієни праці, гігієни дітей та підлітків, гігієни лікувально-
    профілактичних закладів, радіаційної гігієни, гігієни надзвичайних станів, військової гігієни, тропічної
    гігієни, особистої гігієни тощо.
    Для студентів закладів вищої медичної освіти ІV рівня акредитації, лікарів-інтернів, практичних
    лікарів, викладачів та науковців.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *